Genetika
Humángenetikai konzultáció
4.1

A humángenetikai konzultáció egy részletes orvosi megbeszélés, amely a genetikai eredmények értelmezésére és a kockázatok felmérésére szolgál.
Mikor ajánlott?
- Pozitív vagy bizonytalan genetikai teszteredmények esetén
- Krónikus vagy örökletes betegségek kockázatának felmérésére
- Családi betegségek esetén genetikai tanácsadás kiegészítéseként
Mi történik a konzultáció során? Az orvos áttekinti a genetikai eredményeket, elmagyarázza azok jelentőségét, és ajánlásokat tesz a további lépésekre, mint a gyógyszeres terápia vagy életmódbeli változtatások.
Gyakori kérdések:
- Mennyi ideig tart? Általában 40-60 perc.
- Kell-e előzetes vizsgálat? Igen, az eredmények bemutatása szükséges.
- Mi történik, ha kockázatot találnak? Egyéni tervezett kezelés vagy további vizsgálatok javasoltak.
Ez a konzultáció fontos lépés a személyre szabott egészségügyi ellátásban.
Ennek a szolgáltatásnak az ára
Ennek a szolgáltatásnak az ára
0 Ft
Ennek a szolgáltatásnak az ára
0 Ft
Gén Diagnosztika
Az Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrumot 2001-ben alapították hazai szakemberek. Kezdetekben főbb tevékenységi köreink a meddőség genetikai hátterének vizsgálata, illetve a Lyme-kór laboratóriumi és klinikai vizsgálatokra alapuló diagnózisa volt. 2003-tól kezdtünk el foglalkozni magzati rendellenesség szűréssel. Magyarországon elsőként vezettük be a vérvizsgálattal végezhető négyes- és integrált tesztet, melyek ebben az időben a leghatékonyabb Down-szindróma szűrőtesztek voltak hazánkban. A vizsgálati módszerek fejlődésével, lehetőség nyílt egy korábbi szűrőteszt ajánlására, így 2004-ben elsőként megkezdtük az első trimeszteri kombinált tesztre épülő Down-szűrést, mely egy nagy pontosságú ultrahang vizsgálat és egy anyai vérvizsgálat kombinációján alapuló kiemelkedő hatékonyságú szűrőteszt. 2013-ig több mint 30 000 kombinált szűrőtesztet végeztünk, szükség szerint kiegészítve második trimeszteri szűrővizsgálatokkal. Eredményességünk megfelel a legmagasabb nemzetközi elvárásoknak, mely szerint a vizsgálataik hatékonysága elérte a 95 %-ot, mindössze 2,5 %-os álpozitív ráta mellett. 2012-ben a hazai kismamák 9 %-ánál az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum végzett valamilyen szűrőtesztet. Ebben az évben, a terhesség alatt felismert Down-szindrómával érintett magzatok harmadát az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban diagnosztizáltuk. Intézményünk a legkorszerűbb laboreszközökkel rendelkezik, így a szűréseket nagy pontossággal mérő automatákkal végezzük, de amennyiben szükséges, el tudjuk végezni a magzati kromoszóma vizsgálatot is. A méhlepény biopsziás vizsgálat esetén klasszikus kromoszóma vizsgálat mellett molekuláris genetikai módszerekkel is alátámasztjuk eredményeinket. 2013. májusától a BGI NIFTY tesztjével kiegészítve a vizsgálati palettánkat, teljes körű szűrő és diagnosztikai panelt tudunk javasolni a hozzánk forduló kismamák részére. A Géndiagnosztikai Centrumban a meddőségi és magzati rendellenesség szűrés mellett az országban egyedül végzünk embrionális genetikai vizsgálatokat monogénes betegségekre és kromoszóma rendellenességekre. Az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum 2013-ban kezdtük el a mutáció specifikus terápiához szükséges onkológiai minták mutáció-meghatározását, mellyel segíteni tudunk a leghatékonyabb daganatterápia meghatározásában. Ezek mellett végzünk még például hajlamszűréseket, szövettani és citológiai diagnózist, vírus- és baktérium diagnosztikát és teljes körű terhesség gondozást. Az Etikus viselkedés számunkra kiemelt érték működésünk során és beszállítói partnerkapcsolatainkban. Etikai Kódexünkben elveinkről részletesen olvashat.
1125 Budapest, Zalatnai utca 2.
- Hasonló vizsgálatok
- Néhány értékelés